Zestaw do pobierania krwi

Zestaw do pobierania krwi to zestaw do pobierania i wysyłania próbek wyschniętej krwi kapilarnej do badania laboratoryjno-diagnostycznego. Zabieg pobrania krwi może być wykonany we własnym zakresie lub przez personel medyczny.

Proszę przestrzegać instrukcji obsługi.

 • Gdzie dokładnie należy nakłuć lancetem czubek opuszka palca?

  Optymalnie byłoby nakłuwać nie po środku czubka opuszka palca. Najlepiej wykonać nakłucie czubka opuszka palca z boku.

 • Co mam zrobić, jeśli przy użyciu pierwszego lancetu nie było możliwe pobranie wystarczającej ilości krwi?

  Należy upewnić się, że organizm jest dobrze nawodniony: wypij dużą szklankę wody, a następnie postępuj zgodnie z dalszymi wskazówkami.

  Można użyć drugiego lancetu na innym palcu.  Przytrzymaj odpowiednią dłoń przez dłuższy czas pod ciepłą wodą, aby pobudzić ukrwienie i ponownie wykonaj czynności opisane w instrukcji obsługi. Pamiętaj, aby zdezynfekowany palec dobrze przylegał do stabilnego podłoża (np. do stołu). Tylko w ten sposób można zapewnić, że lancet wystarczająco zagłębi się podczas nakłuwania. Należy pamiętać, aby po nakłuciu pomasować kilkakrotnie dłoń w kierunku miejsca nakłucia, aby uzyskać duże krople krwi.

 • Jak sprawdzić, czy okręgi zostały prawidłowo wypełnione?

  Okręgi należy wypełnić w miarę możliwości aż do obwodu, ale co najmniej w dwóch trzecich powierzchni!

  Proszę sprawdzić odwrotną stronę karty. Naniesiona krew powinna nasączyć papier a krople krwi powinny wypełnić tę samą powierzchnię na odwrocie. Nie wolno dodawać kropli krwi na odwrocie!

 • Udało mi się wypełnić mniej niż 5 okręgów – czy mimo to mogę odesłać swoją próbkę?

  Proszę skontaktować się z lokalnym sprzedawcą zestawu do pobierania krwi, aby dowiedzieć się, czy w przypadku danego testu wystarczy mniejsza ilość krwi.


Back to top
Contact person on site
Please click on a country or enter yours
North America
South & Central America
Europe
Asia
Oceania
Middle East & Africa